Porady

 • Glicynia w formie drzewka

  Glicynia w formie drzewka

  Glicynia (Wisteria) słynie z przepięknych kwiatów zebranych w duże grona, które opadają kaskadowo. Kwiaty wspaniale wyglądają na tle ściany, pergoli, altany. Ojczyzną glicynii są kraje Dalekiego Wschodu – Chiny i Japonia, świadczą o tym już ich nazwy: glicynia japońska inaczej zwana kwiecistą (Wisteria floribunda) oraz glicynia chińska (Wisteria sinensis).

 • Zielone okrągły rok, czyli ogród z roślin zimozielonych

  Zielone okrągły rok, czyli ogród z roślin zimozielonych

  Kiedy spadną już ostatnie liście u większości krzewów, zaczynamy w pełni dostrzegać urodę roślin zimozielonych. Stanowią one w ogrodzie szkielet całej kompozycji. Uzupełnia się go w umiejętny sposób krzewami i drzewami zrzucającymi liście na zimę oraz bylinami i roślinami jednorocznymi.

 • Rośliny o ozdobnych owocach

  Rośliny o ozdobnych owocach

  Gdy mija lato, owoce drzew i krzewów stają się dla ptaków wartościowym pożywieniem pomagając im przeżyć zimowe miesiące. Czymże byłby ogród bez skrzydlatych przyjaciół?...

 • Ogród miododajny

  Ogród miododajny

  Jakże smutny byłby ogród gdyby nie dało się słyszeć miłego dla ucha pobzykiwania pszczół, trzmieli i ich krewnych z rodziny pszczołowatych. Ich naturalne środowisko dramatycznie się kurczy i wielu gatunkom grozi wyginięcie. Ogrody są czasem jedynym miejscem gdzie czują się bezpiecznie i mają pożywienie.

 • Drzewa i krzewy na trawniku

  Drzewa i krzewy na trawniku

  Nawet ładny trawnik może nam się po pewnym czasie znudzić. Możemy wtedy na jego tle umieścić np. ładną rzeźbę ogrodową lub pojedynczy atrakcyjny przez cały sezon krzew lub niewysokie drzewo. Na solitery wybieramy egzemplarze, które mają elegancki pokrój, dekoracyjne liście, ładnie kwitną czy też mają ozdobne owoce lub przebarwiają się na jesieni...

 • 3 pomysły jak zagospodarować ogrodowy kąt

  3 pomysły jak zagospodarować ogrodowy kąt

  W kącie ogrodu możemy umiejscowić:...

 • Wiejski ogródek na własnym balkonie

  Wiejski ogródek na własnym balkonie

  Ogród wiejski, inaczej zwany rustykalnym to prawdziwa oaza od miejskiego zgiełku, wypełniona masą kwiatów, pachnących ziół oraz warzyw i owoców. Tam można odnaleźć prawdziwy spokój.

 • Drzewa i krzewy o złotych liściach

  Drzewa i krzewy o złotych liściach

  Odmiany roślin o żółtym zabarwieniu liści noszą najczęściej nazwę 'Aurea' (złota). Są nieodłącznymi składnikami ogrodowych aranżacji. Do najpiękniejszych krzewów o złotych liściach zaliczyć możemy:...

 • Drzewa i krzewy uprawiane w pojemnikach

  Drzewa i krzewy uprawiane w pojemnikach

  Na tarasach czy balkonach możemy stworzyć miniogród w donicach. Oprócz kwiatów jednorocznych i bylin, możemy wykorzystać również drzewa i krzewy.

 • Krzewy owocowe w pojemnikach

  Krzewy owocowe w pojemnikach

  Na tarasie możemy hodować w doniczkach szereg krzewów o jadalnych owoców. Siedząc w upalne lato na tarasie możemy mieć pyszne owoce dosłownie na wyciągnięcie ręki.