Byliny


 • Bodziszek himalajski 'Plenum'

  Bodziszek himalajski 'Plenum'

  Geranium himalayense

  Rzadko spotykana odmiana bodziszka o pełnych fioletowych kwiatach. To niewielka bylina osiągająca 30-40 cm wysokości, która charakteryzuje się ładnym lekko owłosionym ulistnieniem.

  Szczegóły
 • Bodziszek wspaniały

  Bodziszek wspaniały

  Geranium x magnificum

  To jeden z z najbardziej okazałych bodziszków osiągający 40-70 cm wysokości. Odznacza się krzaczastym i kulistym pokrojem oraz okrągłymi, ciemnozielonymi liśćmi, które jesienią zmieniają zabarwienie na żółtopomarańczowy kolor.

  Szczegóły
 • Bodziszek żałobny 'Samobor'

  Bodziszek żałobny 'Samobor'

  Geranium phaeum

  To jeden z najdłużej kwitnących bodziszków - Kwiaty zdobią roślinę od maja, aż do jesieni, z przerwą w środku lata. Odznacza się szerokim, krzaczastym pokrojem oraz lekko omszonymi, ciemnozielonymi liśćmi w kolorze zielonym z ciemnymi plamami.

  Szczegóły
 • Bożykwiat Meada

  Bożykwiat Meada

  Dodecatheon meadia

  Urokliwa bylina pochodząca z Ameryki Północnej. W trakcie sezonu osiąga około 20 cm wysokości (w czasie kwitnienia do 70 cm) i jest szczególnie efektowna od maja do czerwca kiedy to pojawiają się oryginalne, różowe kwiaty z charakterystycznie wywiniętymi do góry płatkami. Ponadto nitki pręcików u podstawy wyposażone są w haczyki.

  Szczegóły
 • Brunnera sercolistna 'Diane's Gold'

  Brunnera sercolistna 'Diane's Gold'

  Brunnera mavrophylla

  Nowa odmiana brunnery, która jest szczególnie ozdobna z uwagi na duże, dekoracyjne liście o widocznym unerwieniu. Potocznie nazywana jest niezapominajką kaukaską, gdyż w naturalnych warunkach rośnie w górach Kaukazu a jej kwiaty przypominają niezapominajki

  Szczegóły
 • Brunnera wielkolistna

  Brunnera wielkolistna

  Brunnera macrophylla

  Brunnera to trudno dostępna dekoracyjna bylina, która jest szczególnie ozdobna z uwagi na duże, dekoracyjne liście o widocznym unerwieniu. Potocznie nazywana jest niezapominajką kaukaską, gdyż w naturalnych warunkach rośnie w górach Kaukazu a jej kwiaty przypominają niezapominajki.

  Szczegóły
 • Chaber wielkogłówkowy

  Chaber wielkogłówkowy

  Centaurea macrocephala

  Chaber wielkogłówkowy jest to bardzo ładna bylina, która w naturalnym środowisku zdobi wysokogórskie łąki Kaukazu. Odznacza się prostymi i sztywnymi łodygami, które zakończone są okazałymi, kulistymi kwiatostanami.

  Szczegóły
 • Chiastofil naprzeciwlistny

  Chiastofil naprzeciwlistny

  Chiastophyllum oppositifolium

  Niewysoka bylina o mięsistych, grubo ząbkowanych liściach. Dorasta do 30 cm wysokości. Posiada intensywnie żółte, dzwonkowate kwiaty zebrane w lekko zwisające grona (podobne do konwalii).

  Szczegóły