Byliny


 • Ciemiernik biały

  Ciemiernik biały

  Helleborus niger

  Ciemiernik biały (inaczej nazywany "różą śnieżną") jest zimozieloną rośliną kwitnącą na biało (z żółtym środkiem). W warunkach naturalnych rośnie w Alpach, Apeninach i wschodnich Karpatach. Duże kwiaty (nawet do średnicy 12 cm) pojawiają się od stycznia do kwietnia, w zależności od warunków pogodowych. Czasami pierwsze kwiaty mogą pojawić się jednak już w grudniu, a kwitnienie może przedłużyć się nawet do maja. Odmiana ta posiada duże skórzaste ciemnozielone liście.

  Szczegóły
 • Ciemiernik korsykański

  Ciemiernik korsykański

  Helleborus argutifoliu

  Ciemiernik korsykański, inaczej nazywany ostroząbkowanym, jest wyjątkowo interesującą byliną. Kwitnie z początkiem wiosny, choć pąki kwiatowe pokazują się na roślinie jeszcze przed nadejściem zimy. Kwiaty są koloru żółtawozielonego, mają pokrój zwisający i utrzymują się na roślinie dość długo.

  Szczegóły
 • Ciemiernik orientalny 'Rote Hybriden'

  Ciemiernik orientalny 'Rote Hybriden'

  Helleborus orientalis

  Ciemiernik 'Rote Hybriden' (inaczej nazywany "różą śnieżną") jest zimozieloną rośliną kwitnącą na czerwono . W warunkach naturalnych rośnie w Alpach, Apeninach i wschodnich Karpatach. Duże kwiaty (nawet do średnicy 12 cm) pojawiają się od stycznia do kwietnia, w zależności od warunków pogodowych.

  Szczegóły
 • Ciemiernik palmowy (cuchnący)

  Ciemiernik palmowy (cuchnący)

  Helleborus foetidus

  Wspaniałe palmowe liście i efektowne kwiaty to główne zalety tego gatunku. Ciemiernik (inaczej nazywany "różą śnieżną") jest zimozieloną rośliną kwitnącą o nietypowej, zimowej porze roku. W warunkach naturalnych rośnie w Alpach, Apeninach i wschodnich Karpatach.

  Szczegóły
 • Cieszynianka wiosenna

  Cieszynianka wiosenna

  Hacquetia epipactis

  Ciekawa, wieloletnia roślina zielna. To kępkowa bylina o wysokości do 15-20 cm. Kwitnie na przedwiośniu, często już w marcu. Tworzy wtedy niewielkie baldaszki żółtych kwiatków z przysadkowymi listkami o ząbkowanych brzegach i jasnozielonej barwie.

  Szczegóły
 • Świecznica 'Black Negligee'

  Świecznica 'Black Negligee'

  Actaea

  Przedstawiamy Państwu nową, niezwykle interesującą bylinę o wzniosłym pokroju o niemal czarnych liściach, które osadzone są na ciemnych łodygach. Prezentowana bylina dorasta do 1 merta wysokości. Oprócz wspaniałych liści jej cechą charakterystyczną są biało-purpurowe kwiaty wydające egzotyczny zapach jaśminu

  Szczegóły
 • Czosnek 'Purple Sensation'

  Czosnek 'Purple Sensation'

  Allium

  Jedna z najciekawszych i najbardziej dekoracyjnych odmian czosnku. Dorasta do wysokości ok. 60 cm. Odznacza się wspaniałymi, bardzo okazałymi kwiatostanami, które zdobią roślinę na początku lata. Kulisty kwiatostan złożony jest z bardzo licznych fioletowych kwiatków.

  Szczegóły
 • Dąbrówka 'Toffee Chip'

  Dąbrówka 'Toffee Chip'

  Ajuga reptans

  Bardzo ciekawa odmiana powstała na bazie 'Chocolate Chip' - różni się od niej kolorem liści. W odmianie Tofee Chip liście są w środku szaro-zielone, z zewnątrz oplecione złotą obwódką. Jest to roślina zadarniająca, kępki osiągają średnicę 30-40 cm tworząc bardzo ładny kolorowy dywan.

  Szczegóły