Byliny


 • Floks wiechowaty 'Peppermint Twist'

  Floks wiechowaty 'Peppermint Twist'

  Phlox panniculata

  Floks o dwubarwnych kwiatach w kolorze biało-różowym ! Floksy to niezwykle efektowne rośliny rabatowe dorastające do wysokości 80-90 cm. Pędy sztywne, łodygi nierozgałęzione oraz długie i wąskie liście.

  Szczegóły
 • Floks wiechowaty 'Red Fire'

  Floks wiechowaty 'Red Fire'

  Phlox panniculata

  Oryginalna i ciekawa odmiana floksa o ciemnoczerwonych kwiatach. Floksy to niezwykle efektowne rośliny rabatowe dorastające do wysokości 80-90 cm. Pędy sztywne, łodygi nierozgałęzione oraz długie i wąskie liście.

  Szczegóły
 • Floks wiechowaty 'Windsor'

  Floks wiechowaty 'Windsor'

  Phlox panniculata

  Floks o ciemnoróżowych kwiatach. Floksy to niezwykle efektowne rośliny rabatowe dorastające do wysokości 80-90 cm. Pędy sztywne, łodygi nierozgałęzione oraz długie i wąskie liście.

  Szczegóły
 • Głowaczek olbrzymi

  Głowaczek olbrzymi

  Cephalaria gigantea

  Głowaczek olbrzymi, inaczej zwany tatarskim to prawdziwy ogrodowy gigant. W trakcie kwitnienia osiąga wysokość nawet do 2,5 metra.

  Szczegóły
 • Goryczka krzyżowa

  Goryczka krzyżowa

  Gentiana cruciata

  Gentiana cruciata to gatunek dorastającz do 50 cm wysokości. Bardzo ładnie prezentuje się kiedy rozwijają się intrygujące kwiaty. Wczesną wiosną pojawiają się młode, zielone liście które wraz z łodygami w szybkim tempie tworzą ładną, zwartą kępę.

  Szczegóły
 • Inkarwilla Delavaya

  Inkarwilla Delavaya

  Incarvillea delavay

  Inkarwilla to jedna z najbardziej oryginalnych roślin, która wspaniale urozmaica rabatę wypełniając wolne przestrzenie charakterystycznymi liśćmi oraz petuniopodobnymi kwiatami. Tworzy dorodną kępę złożoną z paprociowatych liści osiągającą około 50 cm wysokości.

  Szczegóły
 • Irys bucharski / Kosaciec

  Irys bucharski / Kosaciec

  Iris bucharica

  Irys bucharica pochodzi z centralnej Azji. Tworzy rozetki dachówkowo nałożonych na siebie błyszczących liści co jest szalenie dekoracyjne. Warta uwagi jest także ich kompaktowa zwarta forma.

  Szczegóły
 • Jagodowiec wielkokwiatowy 'Pallida'

  Jagodowiec wielkokwiatowy 'Pallida'

  Uvularia grandiflora

  Jagodowiec to urocza, skromna, atrakcyjna, bardzo ładna lecz mało znana bylina. Wyrasta do 30 - 50 cm.

  Szczegóły