Byliny


 • Jarzmianka większa

  Jarzmianka większa

  Astrantia major

  Ładna bylina dorastająca do 70 cm wysokości o ciemnoróżowych kwiatach wyrastających ponad dłoniaste liście. Okres kwitnienia jest długi i przypada na miesiące letnie tj. od czerwca do sierpnia.

  Szczegóły
 • Jasnota plamista 'Beacon Silver'

  Jasnota plamista 'Beacon Silver'

  Lamium maculatum

  Jasnota to doskonała roślina okrywowa dorastająca do 15-20 cm wysokości. Nadaje się do nasadzeń w okolicach murków, rabat, pod drzewami gdzie znakomicie wypełnia wolną przestrzeń. Bardzo ciekawą funkcję może pełnić w nasadzeniach pojemnikowych (ładnie zakryje donicę) Efektownie prezentuje się w połączeniu z takimi roślinami jak funkie, kokorycze, brunnery, żurawki czy turzyce.

  Szczegóły
 • Jeżówka 'Hot Lava'

  Jeżówka 'Hot Lava'

  Echinacea

  Jeżówka 'Hot Lava' to odmiana, która cechuje się niespotykanym kolorem kwiatów, których zabarwienie jest ciemnopomarańczowe (na zewnętrznej części). Jedocześnie im bliżej środka kwiatostanu tym kolor jest coraz bardziej intensywny - czerwony.

  Szczegóły
 • Jeżówka 'Maui Sunshine'

  Jeżówka 'Maui Sunshine'

  Echinacea

  Jeżówka 'Maui Sunshine' to odmiana o dużych jasnożółtych kwiatach! Kolor prezentowanej odmiany tworzy jej wyjątkową i niepowtarzalną urodę. Dorosłe egzemplarze osiągają 50-60 cm wysokości przy czym ich prawdziwe piękno możemy podziwiać w sierpniu i wrześniu kiedy to ponad liśćmi ukazują się ładne kwiaty.

  Szczegóły
 • Jeżówka 'Ruby Giant'

  Jeżówka 'Ruby Giant'

  Echinacea

  Jeżówka 'Ruby Giant' to odmiana o intrygujących kwiatach o różowym kolorze. Dorosłe egzemplarze osiągają 80-90 cm wysokości przy czym ich prawdziwe piękno możemy podziwiać w sierpniu i wrześniu wówczas na silnie rozkrzewionych i sztywnych pędach rozwijają się liczne różowe kwiatostany o średnicy dochodzącej do 12 cm!

  Szczegóły
 • Jeżówka 'Secret Desire'

  Jeżówka 'Secret Desire'

  Echinacea

  Jeżówka 'Secret Desire' to pierwsza pozycja z nowych odmian serii SECRET. Budowa kwiatostanu zbliżona jest do jeżówki 'Coral Reef' jednakże kwiat 'Secret Desire' składa się z wielu kolorowych płatków w odcieniu różu i pomarańczy. Rośnie energiczne przy czym dość szybko tworzy pokaźne kępki o kompaktowym pokroju.

  Szczegóły
 • Jeżówka 'Secret Lust'

  Jeżówka 'Secret Lust'

  Echinacea

  Jeżówka 'Secret Lust' to kolejna pozycja z nowych odmian serii SECRET. Wróżniają ją efektowne, dwubarwne kwiaty, których środek jest pomarańczowoczerwony natomiast zewnętrzne płatki mają zabarwienie wpadające w lekki róż. Co więcej odmiana kwitnie zarówno latem jak i jesienią!

  Szczegóły
 • Jeżówka 'Secret Passion'

  Jeżówka 'Secret Passion'

  Echinacea

  Wyróżniają ją efektowne, dwubarwne kwiaty, których środek jest ciemnoróżowy natomiast zewnętrzne płatki mają zabarwienie wpadające w bardzo subtelny delikatnty róż.To nasz faworyt wśród tegorocznych jeżówkowych nowości!

  Szczegóły