Krzewy liściaste


 • Hortensja ogrodowa 'Masja'

  Hortensja ogrodowa 'Masja'

  Hydrangea macrophylla

  Hortensja ogrodowa 'Masja' to niewysoki krzew o efektownych kwiatach dorastający do 1 metra wysokości. Posiada mięsiste, błyszczące, bardzo dekoracyjne liście. Kwiaty kuliste, bardzo duże (15-30 cm średnicy), różowoczerwone.

  Szczegóły
 • Hortensja ogrodowa 'Nikko Blue'

  Hortensja ogrodowa 'Nikko Blue'

  Hydrangea macrophylla

  Krzew dorastający do wysokości 1 metra. Kwitnie bardzo długo, od późnej wiosny, gdy pojawiają się pąki aż do lata. Kwiaty kuliste, dorodne o fantastycznym kolorze szafirowym, pięknie wyglądają na tle soczystej zieleni liści. Na początku kwitnienia kwiaty kremowobiałe z niebieskim marginesem, z czasem przebarwiają się na intensywny niebieski.

  Szczegóły
 • Hortensja piłkowana 'Blue Bird'

  Hortensja piłkowana 'Blue Bird'

  Hydrangea serrata

  Hortensja piłkowana 'Blue Bird' to niewielki krzew dorastający do 1 metra wysokości. Jego charakterystyczną cechą są jasnoniebieskie kwiaty, które ujęte są w płaskich kwiatostanach. Kolor kwiatów może się zmieniać w zależności od stopnia kwasowości gleby.

  Szczegóły
 • Janowiec barwierski

  Janowiec barwierski

  Genista tinctoria

  Janowiec barwierski to niezwykle barwna roślina o wzniesionych pędach, który wspaniele rozświetli liczne miejsca w ogrodzie. Prezentowany krzew dorasta do 1 metra wysokości i tworzy zwartą i gęstą kępę. Szczególnie efektownie wygląda w maju i czerwcu wówczas obsypany jest masą drobnych, złoto-żółtych kwiatów.

  Szczegóły
 • Kalina bodnantska 'Dawn'

  Kalina bodnantska 'Dawn'

  Viburnum bodnantense

  Liście kaliny są ciemnozielone, jajowate, po rozwinięciu brązowawe. Cechą niezwykle atrakcyjną dla tej odmiany są ciemnoróżowe kwiaty (pachnące), które pojawiają się późną jesienią i pozostają aż do wiosny.

  Szczegóły
 • Kalina hordowina 'Aureovariegata'

  Kalina hordowina 'Aureovariegata'

  Viburnum lantana

  Krzew odznacza się zaokrąglonym pokrojem i docelowo osiąga około 3 metrów wysokości. Przez cały sezon zdobią go duże, (5-15 cm długości) grube zielone liście z licznymi żółtymi plamami (pstre), które jesienią przebarwiają się na kolor intensywnie czerwony.

  Szczegóły
 • Kalina japońska 'Watanabe'

  Kalina japońska 'Watanabe'

  Viburnum plicatum

  Kalina japońska ‘Watanabe’ to piękny krzew o ciemnozielonych, wyraźnie unerwionych liściach (jesienią przebarwiają się na czerwono-purpurowy kolor).

  Szczegóły
 • Kiścień 'Rainbow'

  Kiścień 'Rainbow'

  Leucothoe

  Kiścień ozdobny jest z pięknie zabarwionych liści. Są one pokryte marmurkowatymi plamkami i białymi cętkami. Jesienią pięknie przebarwiają się na intensywnie czerwony kolor zachowując przy tym efektowne przebarwienia na liściach.

  Szczegóły