Krzewy liściaste


 • Kiścień 'Zeblid'

  Kiścień 'Zeblid'

  Leucothoe fontanesiana

  Kiścień 'Zeblid' to bardzo ciekawy niewielki krzew osiągający 50 cm wysokości. Szczególnie ozdobny z uwagi na zimozielone, błyszczące liście, które jesienią przybierają czerwone zabarwienie. W okresie kwietnia i maja na roślinie pojawiają sie białoróżowe kwiaty

  Szczegóły
 • Klon palmowy 'Atropurpureum'

  Klon palmowy 'Atropurpureum'

  Acer palmatum

  Klon palmowy to jeden z najbardziej dekoracyjnych krzewów na świecie, który ceniony jest przede wszystkim za niepowtarzalne liście o oszałamiającym purpurowym kolorze, które utrzymują się przez cały sezon! Ta wspaniała roślina w polskich warunkach osiąga najczęściej 2-3 metry wysokości i zachwyca malowniczym, parasolowatym pokrojem.

  Szczegóły
 • Kolkwicja chińska

  Kolkwicja chińska

  Kolkwitzia amabilis

  Kolkwicja jest wyjątkowo ciekawym, rozłożystym krzewem o przewieszających się gałęziach, dorastającym do 2 metrów wysokości. W maju pojawiają się przepiękne, licznie zebrane w grona jasnoróżowe kwiaty. Jesienią liście przebarwiają się na czerwonobrązowo.

  Szczegóły
 • Krzewuszka cudowna

  Krzewuszka cudowna

  Weigela florida

  Jest to wolno rosnący krzew o zwartym pokroju, dorosłe egzemplarze osiągają od 1 do 2 m wysokości. Występuje w różnych zestawieniach kolorystycznych - większość odmian posiada kwiaty białe lub różowe. Liście mogą być zielone, złote, purpurowe lub pstre.

  Szczegóły
 • Lawenda wąskolistna

  Lawenda wąskolistna

  Lavandula angustifolia

  Szczególne piękno lawendy możemy podziwiać nawet przez kilka miesięcy (zakwita w kwietniu i kwitnie aż do października). W tym czasie roślinę zdobią bardzo liczne niebieskie kłosy, które posiadają właściwości lecznicze. Co więcej kwiatostany doskonale nadają się na suszki jak i na kwiat cięty.

  Szczegóły
 • Modrzewnica pospolita 'Compacta'

  Modrzewnica pospolita 'Compacta'

  Andromeda polifolia

  Andromeda, czyli modrzewnica to oryginalna, niska, gęsta i zwarta zimozielona krzewinka osiągająca wysokość 25-30 cm. Liście skórzaste przypominające kształtem liście rozmarynu. Kwiaty w kształcie różowych dzbaneczków, bardzo licznie rozwijają się w maju i czerwcu.

  Szczegóły
 • Perowskia łobodolistna

  Perowskia łobodolistna

  Perovskia atriplicifolia

  Perovskia łobodolistna to niezwykle oryginalny i rzadko spotykany krzew, który odznacza się małymi, wąskimi liśćmi o długości około 5 cm. Co więcej pędy są srebrzyście owłosione. Kwiaty i pędy rośliny przypominają bardzo dużą lawendę.

  Szczegóły
 • Pieris japoński 'Flaming Silver'

  Pieris japoński 'Flaming Silver'

  Pieris japonica

  Niezwykle ozdobny, zimozielony krzew, który szczególnie przykuwa wzrok wiosną gdzyż pierwsze przyrosty są koloru od kremowego do czerwonego! Niesamowita siła barw powoduje, iż w tym czasie staje się on główną atrakcją ogrodu. Na przełomie kwietnia i maja dodatkową roślinę zdobią białe kwiaty.

  Szczegóły