Byliny

Jeżówka 'Secret Desire'

Echinacea

Jeżówka 'Secret Desire'  to pierwsza pozycja z nowych odmian serii SECRET. Budowa kwiatostanu zbliżona jest do jeżówki 'Coral Reef' jednakże kwiat 'Secret Desire' składa się z wielu kolorowych płatków w odcieniu różu i pomarańczy. Rośnie energiczne przy czym dość szybko tworzy pokaźne kępki o kompaktowym pokroju. Dorosłe egzemplarze osiągają 40-45 cm wysokości przy czym ich prawdziwe piękno możemy podziwiać w sierpniu i wrześniu kiedy to ponad liśćmi ukazują się cudowne kwiaty


Wspaniale prezentuje się na rabatach czy w ogrodach naturalistycznych. Sadzona w grupach z innymi jeżówkami tworzy wspaniały efekt kolorystyczny. Równie pięknie wygląda posadzona w otoczeniu takich roślin jak: rudbekie, świecznice, przetaczniki, odętki czy języczki. Można ją również uprawiać na kwiat cięty! Kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie.


Jeżówka jest łatwa w uprawie. Dobrze czuje się na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne. W polskim klimacie jest w pełni mrozoodporna.

Szczegółowe informacje

  • Wysokość: 40-45 cm
  • Kolor kwiatów:różowo-pomarańczowy
  • Termin kwitnienia: VIII - IX
  • Stanowisko: słońce, półcień
  • Zastosowanie: rabaty bylinowe, pojemniki stojące
Zdjęcie