Krzewy liściaste

Hortensja ogrodowa 'Deutschland'

Hydrangea macrophylla

Hortensja ogrodowa 'Deutschland' to bardzo interesująca odmiana odznaczająca się czerwonym kolorem kwiatów (średnica do 20 cm), które pojawiają się na roślinie w czerwcu i pozostają na niej przez dwa miesiące. (jednocześnie ich kolor może się różnić w zależności od kwasowości podłoża).

Ten niezwykle atrakcyjny, ozdobny krzew dorasta do 1 - 1, 5 m wysokości. Hortensja bardzo dobrze sprawdza się sadzona na rabatach ogrodowych zarówno w nasadzeniach pojedynczych jak i w grupach. Polecana jest również do donic, które mogą uatrakcyjnić wygląd niejednego balkonu lub altanki.

Należy pamiętać, iż hortensje preferują stanowiska półcieniste lub słoneczne. Jednocześnie w okresie zimy naziemną część rośliny trzeba okryć (np. igliwiem). Preferują gleby żyzne i próchnicze o kwaśnym odczynie. Zanim posadzimy roślinę najlepiej jest uzupełnić dołek nieodkwaszonym torfem.

Hortensja bardzo dobrze prezentuje się w eksponowanych miejscach w ogrodzie w otoczeniu iglaków oraz roślin liściastych takich jak pierisy, kiścienie, modrzewnice czy gaultherie. Często wykorzystuje się ją do nasadzeń pojedynczych np. na środku trawnika (jako soliter).
 

Szczegółowe informacje

  • Wysokość: 1 - 1,5 metra
  • Kolor kwiatów:czerwony
  • Termin kwitnienia: VI - VIII
  • Stanowisko: słońce, półcień
  • Zastosowanie: rabaty, soliter, na kwiat cięty
Zdjęcie