Krzewy liściaste


 • Pieris japoński 'Little Heath'

  Pieris japoński 'Little Heath'

  Pieris japonica

  Odmiana 'Little Heath' jest zimozielona, dość wolno rosnąca. Po 10 latach osiąga około 1 metr wysokości. Dzwonkowate kwiaty koloru białego zdobią roślinę od kwietnia do maja. Roślina najładniej wygląda wiosną, kiedy to roślinę oprócz kwiatów, zdobią także młode przyrosty koloru różowego.

  Szczegóły
 • Pieris japoński 'Mountain Fire'

  Pieris japoński 'Mountain Fire'

  Pieris japonica

  Pierwsze wiosenne przyrosty mają czerwono-krwisty kolor. Niesamowita siła barw powoduje, iż w tym czasie staje się on główną atrakcją ogrodu. Na przełomie kwietnia i maja dodatkową roślinę zdobią białe kwiaty, które zebrane są w wiechowate kwiatostany. Całość tworzy niezwykle oryginalną kompozycję kwiatów i liści.

  Szczegóły
 • Pięknotka bodinera 'Profusion'

  Pięknotka bodinera 'Profusion'

  Callicarpa bodinier

  Pięknotka bodinera 'Profusion' to wyjątkowo ozdobny krzew dorastający do 2-3 metrów. Posiada sztywne, wyprostowane pędy. Młode liście mają brązowe lub brązowo-purpurowe zabarwienie.

  Szczegóły
 • Szczodrzeniec płożący

  Szczodrzeniec płożący

  Cytisus decumbens

  Szczodrzeniec płożący to godny uwagi krzew o płożącym pokroju dorastający do 20 cm wysokości przy około 1 m szerokości. Liście drobne, w kolorze soczystej zieleni.

  Szczegóły
 • Szczodrzeniec purpurowy 'Atropurpureus'

  Szczodrzeniec purpurowy 'Atropurpureus'

  Chamaecytisus purpureus

  Mały, wyprostowany, miotlasty krzew, listki drobne. Roślina ozdobna głównie z kwiatów, podobnych do grochu, które często całkowicie go pokrywają, tworząc barwne plamy. Odmiana "Purpureus" jest wyjątkowa właśnie z powodu rzadko spotykanego koloru kwiatów - rózowopurpurowego. Dodatkowym atutem s kompaktowe rozmiary rośliny.

  Szczegóły
 • Śliwa dziecięca

  Śliwa dziecięca

  Prunus cistena

  Śliwa dziecięca to piękny krzew, który warto mieć w ogrodzie. Jest to roślina wolnorosnąca o ładnym, zwartym pokroju. Ozdobna jest z bardzo licznych kremoworóżowych kwiatów pojawiających się na roślinie w maju.

  Szczegóły
 • Tamaryszek pięciopręcikowy 'Rubra'

  Tamaryszek pięciopręcikowy 'Rubra'

  Tamarix ramosissima

  Tamaryszek pięciopręcikowy jest krzewem osiągającym do 3 metrów wysokości. Jest to jeden z najciekawszych gatunków tamaryszka. Ozdobny jest głównie ze względu na bardzo duże wiechowate kwiatostany złożone z różowych kwiatów.

  Szczegóły
 • Wiąz drobnolistny 'Geisha'

  Wiąz drobnolistny 'Geisha'

  Ulmus parviflora

  Wiąz drobnolistny 'Geisha' to niezwykle oryginalny, wolno rosnący krzew o zaokrąglonym pokroju, którego cechą charakterystyczną są drobne, białoobrzeżone liście.

  Szczegóły