Krzewy liściaste


 • Hortensja bukietowa 'Grandiflora'

  Hortensja bukietowa 'Grandiflora'

  Hydrangea paniculata

  Hortensja bukietowa 'Grandiflora' to krzew o wysokości 1,5 - 2 metra, posiadający kremowobiałe kwiaty. Są on zebrane w okazałe, stożkowate kwiatostany o długości 20 - 30 cm.W czasie przekwitania są różowawe do rdzawoczerwonych i można ich używać do suchych bukietów. Również zimą stanowią dużą ozdobę ogrodu.

  Szczegóły
 • Hortensja bukietowa 'Kyushu'

  Hortensja bukietowa 'Kyushu'

  Hydrangea paniculata

  Hortensje bukietowe to ładne, zdrowo wyglądające krzewy. Pochodzą z Dalekiego Wschodu. Kwitną bardzo obficie, efektownie i długo w okresie, kiedy większość krzewów już przekwitła.

  Szczegóły
 • Hortensja bukietowa 'Phantom'

  Hortensja bukietowa 'Phantom'

  Hydrangea paniculata

  Prezentujemy Państwu WSPANIAŁĄ, NOWĄ odmianę hortensji o ogromnych białych kwiatach, które potrafią osiągać długość do 30-40 cm. Całość tworzy niesamowity efekt.

  Szczegóły
 • Hortensja bukietowa 'Pink Diamond'

  Hortensja bukietowa 'Pink Diamond'

  Hydrangea paniculata

  Hortensja bukietowa 'Pink Diamond' to bardzo obficie kwitnąca odmiana, która W naturalnych warunkach występuje w Chinach i Japonii, dlatego odznacza się dużą odpornością na mróz.

  Szczegóły
 • Hortensja kosmata

  Hortensja kosmata

  Hydrangea aspera

  Hortensja kosmata to cenna i dość rzadka odmiana odznaczająca się dużymi skórzastymi, ciemnozielonymi liśćmi osadzonymi na wzniesionych pędach o wyprostowanym pokroju. Jesienią tworzą niesamowity efekt gdyż przepięknie przebarwiają się na żółto, pomarańczowo i czerwono ! Dorosłe egzemplarze osiągają 1,5 metra wysokości.

  Szczegóły
 • Hortensja ogrodowa 'Ayesha'

  Hortensja ogrodowa 'Ayesha'

  Hydrangea macrophylla

  Wyjątkowa odmiana hortensji o niespotykanym kształcie kwiatów. Ten piękny krzew dorasta do 2 metrów wysokości i charakteryzuje się grubymi, jajowatymi liśćmi gęsto osadzonymi na sztywnych łodygach. Jest to jedna z najdłużej kwitnących hortensji - potrafi kwitnąć jeszcze w październiku.

  Szczegóły
 • Hortensja ogrodowa 'Bouqet Rose'

  Hortensja ogrodowa 'Bouqet Rose'

  Hydrangea macrophylla

  Hortensja ogrodowa 'Bouquet Rose' charakteryzuje się bardzo imponującymi, kulistymi kwiatostanami (o średnicy 15 - 20 cm). Kwiaty koloru różowego do niebieskiego w zależności od kwasowości gleby. Kwitnie bardzo długo, bo od czerwca do września. Liście ciemnozielone, zdrowe na jesień przebarwiają się na czerwono.

  Szczegóły
 • Hortensja ogrodowa 'Deutschland'

  Hortensja ogrodowa 'Deutschland'

  Hydrangea macrophylla

  Hortensja ogrodowa 'Deutschland' to bardzo interesująca odmiana odznaczająca się czerwonym kolorem kwiatów (średnica do 20 cm), które pojawiają się na roślinie w czerwcu i pozostają na niej przez dwa miesiące.

  Szczegóły